Články

Dlouho jsem tvrdila: Já fotit nebudu

Přidáno 24. 8. 2010

Fotografování jsem odolávala velmi dlouho. Na střední škole jsem nějaké snímky pořídila klasickým filmovým fotoaparátem a pár fotek jsem si zkusila vyvolat v temné komoře. Dlouhá léta jsem se domnívala, že tím mé fotografování jednou provždy skončilo. Tvrdila jsem, že fotografovat mají fotografové.
Celý článek

Přástevník kostivalový

Přidáno 21. 8. 2010

Pro hru na schovávanou je přástevník kostivalový mimořádně dobře vybaven: je rychlý a ovládá dokonalé maskovací triky. Zatímco za letu ho můžete díky výraznému rumělkově červenému zbarvení zadních křídel sledovat snadno, po přistání červeň důmyslně skryje pod mozaiku křídel předních.
Celý článek

Neznámé rostliny: seznamte se

Přidáno 17. 8. 2010

Kromě rostlin, které nemám problém pojmenovat, jsou i takové, kterým ne a ne přijít na jméno. Potkávám je, líbí se mi, ale zůstávají pro mne bezejmennými kráskami, v horším případě bezejmennými plevely. Hledání názvů není vždy snadné, ale díky jedné šikovné knize a webovým stránkám se to většinou podaří.
Celý článek

Vlastní web – nutné zlo?

Přidáno 15. 8. 2010

Webů je tolik, že se mi dlouho do tvorby vlastního nechtělo. Bylo mi jasné, že jeho příprava spolkne nemálo času a energie. Navíc je mnohem pohodlnější kriticky hodnotit pokusy ostatních, než se pachtit s vlastními stránkami.
Celý článek

© Copyright Radka Páleníková 2010 - 2024. All rights reserved. For any using of photography and text contact author.
Jakékoliv použití fotografií či textů bez svolení autorky není dovoleno.
web created by Martin Patera
Template by W3layouts