Články v kategorii Knihy
Užitkové a pamětihodné rostliny cizích zemí
Přidáno 14. 4. 2013
Představím vám knihu, po které jsem se pídila sedm let. Objevila jsem ji v roce 2003 při psaní seriálu o zajímavých rostlinách. Velmi se mi líbila a tak jsem zatoužila ji přidat do příruční knihovničky. S překvapením jsem zjistila, že téměř nedostupný je nejen originál z roku 1908, ale i reprint z roku 1996. Důvod? U botanické veřejnosti se kniha Užitkové a pamětihodné rostliny cizích zemí stále těší nemalé oblibě.
Celý článek
Tajemství motýlů Maxe Švabinského
Přidáno 26. 10. 2012
Při listování brožurou s kresbami motýlů jsem si vzpomněla na filmové šťouraly. V historickém snímku jim v ústech hrdiny vadí rovnátka, všimnou si Slunce vycházejícího na špatné světové straně či zvířete, které v dané oblasti nikdy nežilo. Mezi kresbami motýlích druhů na mne podobně podezřele zapůsobil jasoň červenooký. Ani za dob Švabinského to nebyl hojný druh. Kdy a kde jej potkal?
Celý článek
NEJ české přírody
Přidáno 26. 9. 2010
Pokud mne kdy nějaká nej okouzlila, pak to byla hlavně nej z říše přírody, světa techniky nebo architektury. Naopak mne nikdy příliš neoslňovali ti, kteří snědli nejvíc švestkových knedlíků či předvedli rekord v disciplíně, které se věnovali jen oni sami.
Celý článek
Podzim podle Karla Čapka
Přidáno 21. 9. 2010
Pokud bych měla pro podzim vybrat jedno jediné slovo, asi bych zvolila NEVYZPYTATELNÝ. Stromy překotně převlékají barevné kabáty a počasí vůbec nedbá na to, na kdy v kalendáři vycházejí volné dny či svátky.
Celý článek
Neznámé rostliny: seznamte se
Přidáno 17. 8. 2010
Kromě rostlin, které nemám problém pojmenovat, jsou i takové, kterým ne a ne přijít na jméno. Potkávám je, líbí se mi, ale zůstávají pro mne bezejmennými kráskami, v horším případě bezejmennými plevely. Hledání názvů není vždy snadné, ale díky jedné šikovné knize a webovým stránkám se to většinou podaří.
Celý článek