Články v kategorii Fotografování

Jak vyfotit úplněk?

Přidáno 14. 4. 2011

Měsíc jsem si párkrát zkoušela vyfotit, byť je to s mým nejdelším objektivem (70-200 mm) poněkud troufalé. Ale zkuste nepodlehnout kouzlu zvěčnění čehosi, co je od vás zhruba stovky tisíc kilometrů daleko a přesto rozeznáte i některé detaily. A co teprve když se dozvíte, že svého nebeského souseda máte nejblíže za posledních 18 let!
Celý článek

Můj rok 2010: dravci, orchideje, motýli

Přidáno 3. 1. 2011

Nepatřím k těm, kteří své zážitky pečlivě zapisují do deníku. Naštěstí mám na osvěžení vzpomínek skvělého pomocníka – fotoarchiv. Loni jsem sice necestovala tisíce kilometrů daleko, ale i tak jsem měla štěstí vidět mnoho pozoruhodných míst, rostlin i živočichů. Stačilo se ve správný čas vypravit na správné místo…
Celý článek

Kolik kurzů máš, tolik věcí nakoupíš

Přidáno 27. 11. 2010

Před nákupem zrcadlovky se mne snažil brácha varovat. Na jeho větu: "Bude tě to stát spoustu času a peněz!", jsem si mnohokrát vzpomněla. Tenkrát jsem však byla přesvědčená, že focení budu věnovat právě tolik času a peněz, kolik bude nezbytně třeba, tedy naprosté minimum. Ohlédnutí pár let zpátky napovídá, že měl pravdu.
Celý článek

Dlouho jsem tvrdila: Já fotit nebudu

Přidáno 24. 8. 2010

Fotografování jsem odolávala velmi dlouho. Na střední škole jsem nějaké snímky pořídila klasickým filmovým fotoaparátem a pár fotek jsem si zkusila vyvolat v temné komoře. Dlouhá léta jsem se domnívala, že tím mé fotografování jednou provždy skončilo. Tvrdila jsem, že fotografovat mají fotografové.
Celý článek

© Copyright Radka Páleníková 2010 - 2019. All rights reserved. For any using of photography and text contact author.
Jakékoliv použití fotografií či textů bez svolení autorky není dovoleno.
web created by Martin Patera
Template by W3layouts