Články v kategorii Fotografování

Bláznivé fotky snadno a rychle: Pixlr-o-matic

Přidáno 30. 12. 2012

Pokud na internetu narazím na něco opakovaně a přijde mi to zajímavé, prozkoumám to. A to i přes počáteční nedůvěru, zda se mi to vůbec může hodit. Takhle jsem se začetla, či spíše zakoukala, do článků představujících fotoeditor pixlr-o-matic. Na odkaz jsem si vzpomněla, když jsem dumala jak trochu ozvláštnit letošní péefko. Třeba se tenhle prográmek bude hodit i někomu z vás.
Celý článek

Jak jsem fotila rande Měsíce s Venuší

Přidáno 6. 2. 2012

Přehlédnout Měsíc na jasné noční obloze je téměř nemožné. Obrovská zářící koule láká hlavně v období úplňku. V minulých dnech jsem si ověřila, že pro fotografování je náš nejbližší vesmírný soused pozoruhodný ve všech viditelných fázích. Začalo to přečtením zmínky na facebookovém profilu o setkání Měsíce s Venuší a skončilo to každodenní výpravou pod noční oblohu.
Celý článek

Můj rok 2011: odtajněná přání a poklady za humny

Přidáno 5. 1. 2012

Když jsem s fotografováním přírody před pár lety začínala, nedělala jsem si s výběrem lokalit starosti. V knihách nebo na internetu jsem si vyhlédla zajímavé místo a vyrazila. Postupně jsem zjišťovala, že není důležitý pouze cíl, ale také načasování výpravy. Na své fototoulky jsem se začala připravovat důkladněji. Po loňsku vím, že nemalou roli hraje také to, s kým se na cesty vydáváte.
Celý článek

Třídění, archivace a zálohování fotek se vyplatí

Přidáno 31. 7. 2011

Přiznávám, že dost dlouho jsem fotoarchiv dělala krkolomně. Byla jsem však přesvědčená, že zvolený systém je pro mne ten nejlepší. S přibývajícím množstvím snímků zabíralo dohledání konkrétní fotky stále víc času. A to i přes to, že jsem tušila, kdy a kde vznikla. Poohlédla jsem se po zkušenostech ostatních a pár postřehů teď nabízím i vám.
Celý článek

Veselé fotografování cvrčků nad Mikulovem

Přidáno 10. 6. 2011

Až do letošního dubna jsem netušila, že fotografování cvrčků může být náramně zábavná záležitost. Původně jsme na Svatý kopeček u Mikulova zamířili hlavně z botanických pohnutek. Když jsme ale v údolí pod sebou spatřili mlhu, z které vystupoval mikulovský zámek ozářený ranním sluncem, byla volba našeho prvního objektu fotografování jednoznačná.
Celý článek

© Copyright Radka Páleníková 2010 - 2019. All rights reserved. For any using of photography and text contact author.
Jakékoliv použití fotografií či textů bez svolení autorky není dovoleno.
web created by Martin Patera
Template by W3layouts