Články v kategorii Fotografování

Měsíc trochu jinak

Bláznivé fotky snadno a rychle: Pixlr-o-matic

přidáno 30. 12. 2012

Pokud na internetu narazím na něco opakovaně a přijde mi to zajímavé, prozkoumám to. A to i přes počáteční nedůvěru, zda se mi to vůbec může hodit. Takhle jsem se začetla, či spíše zakoukala, do článků představujících fotoeditor pixlr-o-matic. Na odkaz jsem si vzpomněla, když jsem dumala jak trochu ozvláštnit letošní péefko. Třeba se tenhle prográmek bude hodit i někomu z vás.
Měsíc dorůstá, 26. 1. 2012

Jak jsem fotila rande Měsíce s Venuší

přidáno 06. 02. 2012

Přehlédnout Měsíc na jasné noční obloze je téměř nemožné. Obrovská zářící koule láká hlavně v období úplňku. V minulých dnech jsem si ověřila, že pro fotografování je náš nejbližší vesmírný soused pozoruhodný ve všech viditelných fázích. Začalo to přečtením zmínky na facebookovém profilu o setkání Měsíce s Venuší a skončilo to každodenní výpravou pod noční oblohu.
pestrokřídlec podražcový

Můj rok 2011: odtajněná přání a poklady za humny

přidáno 05. 01. 2012

Když jsem s fotografováním přírody před pár lety začínala, nedělala jsem si s výběrem lokalit starosti. V knihách nebo na internetu jsem si vyhlédla zajímavé místo a vyrazila. Postupně jsem zjišťovala, že není důležitý pouze cíl, ale také načasování výpravy. Na své fototoulky jsem se začala připravovat důkladněji. Po loňsku vím, že nemalou roli hraje také to, s kým se na cesty vydáváte.
Fotografický ateliér

Třídění, archivace a zálohování fotek se vyplatí

přidáno 31. 07. 2011

Přiznávám, že dost dlouho jsem fotoarchiv dělala krkolomně. Byla jsem však přesvědčená, že zvolený systém je pro mne ten nejlepší. S přibývajícím množstvím snímků zabíralo dohledání konkrétní fotky stále víc času. A to i přes to, že jsem tušila, kdy a kde vznikla. Poohlédla jsem se po zkušenostech ostatních a pár postřehů teď nabízím i vám.
cvrček polní

Veselé fotografování cvrčků nad Mikulovem

přidáno 10. 06. 2011

Až do letošního dubna jsem netušila, že fotografování cvrčků může být náramně zábavná záležitost. Původně jsme na Svatý kopeček u Mikulova zamířili hlavně z botanických pohnutek. Když jsme ale v údolí pod sebou spatřili mlhu, z které vystupoval mikulovský zámek ozářený ranním sluncem, byla volba našeho prvního objektu fotografování jednoznačná.